Opel Insignia GSi bude mať aj naftový motor

Nie je to tak dávno, čo Opel predstavil verziu GSi modelu Insignia. To boli poriadne vzletné komentáre, že rýchlejší ako Insignia OPC na Ringu, ekonomickejší a všetko možné. Teraz však ponuku rozšíri ešte jeden agregát a aj pre kombi.

Kombi GSi bude tak mať aj dvojliter s dvomi turbami. Nápisy Biturbo tak čakajte kam oko dohliadne. Výkon sa dostane na 154 kW (210 k), ale až pri 4000 otáčkach. Krútiaci moment 480 Nm bude dostupný už relatívne nízko, od 1500 otáčok.

Keďže aj kombi pár kíl, oproti predchádzajúcej Insignii, zhodilo, zvládne stovku za 7,9 sekundy a maximálne môže uháňať až 231 kilometrov za hodinu. Aby sme to dali do perspektívy, dvojliter na benzín má 191 kW (260 k) a 400 Nm. Stovku má za 7,5 sekundy a maximum až 245 kilometrov za hodinu.

Kombi, podobne ako sedan, bude mať kompletný vizuálny balík doplnkov. Taktiež bude mať osemstupňový automat poháňajúci všetky štyri kolesá. Oproti normálnemu Sports Toureru, ako sa kombi vlastne volá, bude GSi o 10 milimetrov bližšie k zemi. GSi bude rolovať na dvadsaťpalcových diskoch. Za nimi sa bude skrývať brzdový systém od Bremba.