Nástupca GranTurisma dorazí do Paríža

Na konci tohto mesica sa v Paríži uskutoční autosalón, na ktorom plánuje Maserati vytiahnuť z rukáva svoj tromf, ktorým hodlá zabodovať v hre, ktorej najúspešnejšími hráčmi sú Porsche 911 a Ferrari 458.

Maserati by tu totiž malo predstaviť koncept nového, dvojsedadlového kupé, ktoré je podľa ich vlastných slov prezentované ako obdoba Alfy Romeo 4C z dielne tejto značky s trojzubcom v logu. Vďaka karbónovej karosérii by malo vážiť iba okolo 1200kg a na dĺžku dosahovať približne 4,4 metra.  Produkčná verzia tohto konceptu by sa následne mala dostať do výroby o 2 až 3 roky a nahradiť tak aktuálny model GranSport Coupe.

Na jeho pohon by mal slúžiť úplne nový motor, ktorý je už údajne vyvíjaný vo Ferrari a dostať by sa mal aj do Alfy Romeo 4C. Jeho základná parametre sú šesť valcov, dvojité prepĺňanie a výkon 330kW/442 koní. Ako to je už v dnešnej dobe u tohto druhu áut zvykom, prevodovka by mala byť dvojspojková so siedmimi stupňami.

Ako bude auto vyzerať samozrejme zatiaľ známe nie je, preto sa musíme uspokojiť s pohľadom na jeho súčasníka, model GranTurismo.