Najväčšiu volovinu mesiaca má na svedomí Lexus

Lexus NX je presne to auto, ktoré vyzerá, že je zložené z papiera po mnohých hodinách origami modelovania. Ostré línie a, pre Lexus charakteristická, predná maska pripomínajúca votrelca sú priamimi dôkazmi origami.

Výmyselníci v automobilke našli spôsob ako ho ešte viac čokoľvek. Dajme tomu viac odlíšiť? Či skôr znefunkčniť. Konštruktéri tri mesiace vyvíjali… Ešte raz, TRI mesiace, aj s Caps Lockom! Aj s výkričníkmi. …vyvíjali ľadové kolesá. Kvôli čomu? To fakt netušíme.

Volovina je vyrobená z mäkkej vody z horského prameňa… Fakt, nerobíme si srandu. Ľad mrzne 5 dní pri -22 stupňoch celziových. Skupina sochárov z Hamilton Ice Scupltors nakoniec z kusov vystrúhala, za pomoci všakovakých strojov, disky aj s pneumatikami.

Aby ľad naozaj vydržal obsahuje, pre istotu, aj akrylové výstuže. Gratulujeme, tie tri mesiace vývoja boli úplne zbytočné, nikto nepríde do showroomu a nepovie si, že chcem obutie na auto, ktoré je menej praktické ako stierač na ponorke. Veď sa určite viac šmýka a na jar sa aj tak roztopí. Skúste si predstaviť prejazd posolenej cesty… Jasné, na takýto účel nikto blbosť nevyvíjal, to len kvôli krátkemu spotu, aby sa stal virálny. Oooopa Gangnam style!

Nie, naozaj to nie je cool. Cool je Jaguar E-type kabriolet na ceste medzi Nice a Monte Carlom. Nie Lexus na ľadových diskoch.

Video Lexusu NX na ľadových kolesách:

Video ako sa tieto kolesá robili:


A video Jaguaru E-Type v rukách Jeremyho Clarksona: