Mustang má od EuroNCAP len dve hviezdičky

Asi si z crash testov pri kúpe športového auta ťažkú hlavu robiť nebudete. Ale aj tak v ňom nebudete chcieť byť ako v truhle. Ford Mustang je auto, ktoré ponúka veľa za málo peňazí. Vlastne je jeden z najdostupnejších osemvalcov na slovenskom trhu.

Problém nastal až teraz, keď ho testovali v EuroNCAP pri bariérových skúškach. No, ako to podať, dve hviezdičky nie sú práve oslnivé hodnoty. Najmä keď väčšina vozidiel má minimálne štyri. A pritom americká verzia Mustangu dostala v americkom nárazovom teste plný počet. A ešte je nutné podotknúť, že Mustang prešiel testami, len otázka znie prečo. Nebude to kvôli tomu, že získal prvenstvo v predaji športových áut v Nemecku? Možno to len niekomu prišlo ľúto

Zaujímavé. Možno to je následkom hesla One Ford. Globálne vozidlá nemusia byť optimalizované na všetky bariérové skúšky. Ak v Amerike dostáva plný počet a v Európe celkom málo, tak je možné, že auto je optimalizované práve na podmienky stanovené americkými normami. Rovnako vlastne ako sú optimalizované emisie.

Dôvodom na nižšie európske hodnotenie je fakt, že oproti tomu americkému nemá európsky Mustang niektoré bezpečnostné systémy. Nemá napríklad Forward Collision Warning a hlavne bola kritizovaná absencia predpínačov zadných pásov a obmedzovačov ťahu na týchto sedadlách.

Naviac pri náraze s čiastočným prekrytím nedosiahli airbagy dostatočný stupeň nafúknutia. Lenže EuroNCAP testovalo síce krajšiu, ale stále predfaceliftovú verziu. Tá nová by aj v Európe mala ponúknuť rovnaké bezpečnostné systémy ako v Amerike.

Ak by ste potrebovali, prikladáme aj správu o výsledku Mustangu, kde je jasné, že ani s detskými sedačkami to nie je ružové. Ale kto vlastne chce do Mustangu montovať detskú sedačku? So, you like to live dangerosly, you little rebel!

My sme mali šťastie a s Mustangom sme pri teste nebúrali. A k tomu sme mali americkú verziu 😀

Pred samotným výsledkom testov ešte jedna tematická pesnička:

https://autogrip.sk/wp-content/uploads/2017/01/euroncap-2017-ford-mustang-datasheet.pdf