Facelift ukazujú aj veľké Dacie, Lodgy a Dokker

Najskôr sa pod nôž plastických chirurgov kvôli faceliftu vrhol Duster. Ale teraz aktuálne prichádzajú aj Sandero s Loganom. To nechávalo dva modely neinovované. Na tie však dozrel čas teraz. Zmeny budú v duchu ostatných modelov.

Nové prvky vidno znova najmä spredu, kde maska pripomína ostatné modely s oživením v polovici životného cyklu. A tiež pribudli nové tvary diskov, čo je pre facelifty naozaj tradičné. Zvonku to je ale tak všetko, lebo ani vzadu nie sú nové svetlá s podpisom.

Vnútri je to však iná pesnička. Výduchy ventilácie dostali honosnejší tvar s chrómovým pásikom. A pribudlo niekoľko lesklých líšt. Za príplatok môžete mať dokonca cúvaciu kameru. Na sedadle vodiča je integrovaná lakťová opierka a zadní pasažieri môžu využiť sklopné stolíky na chrbte predných sedadiel.

Lenže najväčšou zmenou interiéru je nový volant. Trojramenný s úzkymi dolnými otvormi je minulosťou. Prichádza nový štvorramenný s príjemnejším povrchom. Kožené čalúnenie kožu naozaj pripomína, nevyzerá ako plast na doterajšom kormidle.

Motory sa nemenia a obe veľké Dacie budú mať základ 1,6-litrový agregát SCe 100. Aj tak najväčšou novinkou tento rok má byť nový Duster asi na jeseň.