Morgan Plus 8 GTR je najvýkonnejším modelom značky v celej histórií

Britská klasika menom Morgan prichádza v týchto dňoch do pozornosti s najsilnejším modelom vo svojej histórií, ktorý je nazvaný  Plus 8 GTR.

Dizajn nie je žiadnym zásadným prekvapením, jeho náčrt sme mohli vidieť už začiatkom roka a samotné tvary sú v súlade s retro filozofiou značky. Klasické okrúhle svetlá, úzka a dlhá kapota či maska v tvare podkovy. Zadná časť je klasicky šikmá s minimalistickými svetlami a mrežovaním. Je nutné podotknúť, že Plus 8 GTR je skutočná lahôdka, ktorá sa vyrobí v počte iba deväť kusov. Štyri pre domáci trh, zvyšných päť je určených na export. O pohon sa tu stará atmosférický, 4.8 litrový osemvalec od BMW s označením N62B48. Ten už ale BMW vo svojom portfóliu nemá, keďže jeho pôvod je v druhej generácií modelu X5. Morganu sa tento agregát podarilo naladiť na slušných 375 koní a zákazníci ho môžu skombinovať so šesťstupňovým manuálom alebo automatom ZF. Bledomodrý kus na obrázkoch je úplne prvým z produkcie a jeho lak Yas Marina Blue odkazuje na model, ktorý v 90. rokoch pretekal na okruhoch. Tento konkrétny kus je vybavený manuálnou prevodovkou, ktorá nám tu pasuje rozhodne viac. Morgan poriadne zapracoval aj na podvozku a za päťlúčovými diskami možno vidieť masívne brzdy od AP Racing.

Presná cena zatiaľ špecifikovaná nebola, súdiac ale podľa cien iných modelov značky si trúfame tipovať, že by sa mohla pohybovať niekde okolo sumy 250 000 eur.