Citroën spravil malý off-road a je parádny

Automobilka Citroën ukázala dávnejšie elektromobil My Ami, ale teraz novým konceptom posunula tohto krpca ešte ďalej. Nebude to len mestský nevyhnutný zaberač miesta a elektrických nabíjacích stojanov. Nový Buggy Concept vyzerá perfektne! Je taký ňuňuňu.

Oproti bežným verziám vyzerá Buggy Concept trochu odolnejšie a vlastne tento vzhľad je pre malé auto dokonalý. Vpredu je menší ochranný rám, pred prednými svetlami sú drsne vyzerajúce mriežky. Na streche pribudla LED rampa, ktorá určite signifikantne zníži dojazd. Na streche je vlastne aj rezervné koliesko.

Okolo kolies pribudli rozšírenia blatníkov, ktoré sú asi aj nutné kvôli širším pneumatikám. Stále však vyzerajú tie kolesá ako z fúrika. V tomto prípade to však nie je dehonestovanie auta, skôr narážka na to, že je zlaté. Nie doslovne, všakže. Aj keď kolesá majú matný zlatý povrch. Takže keď niekto povie, že to má také zlaté kolieska, tak to spĺňa primárny aj prenesený význam.

Toto mikroauto nie je bez dverí, ako by sa mohlo zdať. Tie malé žlté veci pri kabíne sa odklápajú. Ak by bolo naozaj zlé počasie, tak výrobca pripravil plastové závesy, ktoré môže krpec mať na ochranu posádky. Do interiéru konštruktéri, ale hlavne dizajnéri pripravili špeciálnu batožinu.

Je celkom jasné, že toto auto nebude práve masovým predajným trhákom, ale má pomôcť imidžu malého auta. To má hlavnú úlohu zabezpečiť vo veľkých mestách zdieľanú mobilitu. Program sa má volať Free2Move a je iniciatívou koncernu Stellantis. Vieme si predstaviť pri vstupe do národných parkov, ktoré majú cesty. Tento nápad prenecháme pre vyššie dobro, nechceme zaň darčekový kôš.