Mitsuoka Buddy: Keď chceš 80s Ameriku a máš RAV4

O japonskej automobilke Mitsuoka sa toho veľa nahovorilo. Vyrába totiž celkom šialené kreácie, pri ktorých aj Mansory trochu bledne závisťou. Príkladom je superšport Oroch. Ale dosť šialeného dizajnu, presuňme sa do sekcie „Cute“.

Už samotná RAV4 je veľmi dobré auto. Ale dizajn spočiatku spôsoboval senzáciu, teraz už patrí medzi tie normálne kusy a rýchlo necháva zabudnúť na predchodcu. Japonci vedia upraviť autá, čo znamená, že už niekedy na začiatku spravili konverziu, aby RAV4 vyzerala ako Lamborghini Urus. Ale to je trochu pózerské a fejkové.

Reálne dobre vyzerá konverzia toho istého auta s črtami Chevroletov SUV z osemdesiatych rokov. Najmä to je teda Blazer. Nový model sa bude volať Buddy a bude fakt parádny. Predok dostane širokú chrómovú masky chladiča s charakteristickými obdĺžnikovými svetlami pod sebou. K tomu megalomanský chrómový nárazník a dielo je dokonalé.

Súčasťou balíka je aj sada kolies, ktoré pripomínajú plechové disky s chrómovými pukličkami v strede. Rovnaký základ dizajnu ako má predok má aj zadná časť. Výrazné vertikálne svetlá akoby mali pripomínať pick-upy z osemdesiatiek.

Aj keď sme veľkými priaznivcami toho ako nová RAV4 vyzerá, jazdí a koľko žerie, tak toto je úplne super prestavba! Mitsuoka nič nerobí s pohonnou sústavou, takže by sa dal kit, čisto teoreticky, použiť, po certifikácii, aj u nás. Ale taká verzia Prime s výkonom viac ako 220 kW (300 k) by s touto vizážou bola pekným spestrením na našich cestách. Netušíme však koľko bude stáť.