Mitsubishi Triton je nový pick-up s novým motorom

Pick-up od Mitsubishi je skoro taký pojem ako pick-up od Toyoty. Aj keď s ním britská automobilová relácia nerobila také zverstvá, stále sa tvári ako nezničiteľný. Možno nový model nebude maž až tak drsný vzhľad a bude pôsobiť krehkejšie ako predchodcovia.

V Thajsku automobilka predstavila model Triton, ktorý oficiálne prichádza ako produkčná verzia konceptu GR-HEV. Predná maska sa odvoláva na to, čo už sme u Mitsubishi videli. Výrazná maska a LED denné svietenie v hlavných reflektoroch vytvárajú pocit mohutnosti. Podobne ako L200 nie je ani vzadu tradične hranatý, ale pekne oblý. To trochu možno zhoršuje využiteľnosť celkového priestoru, ale za ten efekt to stojí.

Vnútro je trochu strohejšie a pracovnejšie. O tom by pick-up mal byť. Trojramenný volant má samozrejme kožený poťah a niektoré verzie získajú metalické prvky, alebo obklad z lesklého čierneho plastu. Automobilka v príplatkovej výbave ponúkne aj informačno-zábavný systém so sedempalcovým displejom s dotykovým ovládaním. Podľa vyjadrení majú sedadlá byť pohodlnejšie ako v ktoromkoľvek predchodcovi.

Pod prednou kapotou bude mať miesto jeden zo štyroch agregátov. Motor spaľujúci benzín, ponúkajúci objem 2,4 litra vyjde na trh s výkonom 94 kW (128 k) a krútiacim momentom 194 Nm. Naftová dva päťka ponúkne buď 94 kW (128 k) a 240 Nm, alebo 131 kW (178 k) a 400 Nm. Najviac výkonu vyprodukuje nový naftový motor s objemom 2,4 litra. Ten sa môže pýšiť 133 kW (181 k) a430 Nm.

Triton sa teraz začína predávať v Thajsku a postupne sa rozšíri až do 150 krajín sveta.