Bentley konečne ukázal Mulsanne ako kabrio

Sú autá, na ktoré čakáte so zatajeným dychom. Presne tak Bentley ukáže Grand Convertible. Každý vedel, že proti Rollsu Droiphead Coupé má Bentley vo vývoji otvorenú verziu Mulsanne. Len tá akosi nechodila. Teraz však koncept ukazuje ako bude vyzerať nástupca modelu Azure

Grand Convertible automobilka prezentuje ako vrcholné vyjadrenie Britského automobilového luxusu a ako najsofistikovanejší kabriolet, ktorý automobilka kedy vyrobila. Dizajn, podľa očakávaní, nesie podobné črty ako sedan, teda limuzína Mulsanne. Len akosi stratil v procese jeden pár dverí a jeden kus strechy.

Vnútro za luxusom štvordverového modelu vôbec nezaostáva a bledú kožu zdobí modré prešívanie. Obklady zase Bentley vytvoril z orechového dreva. Práve kryt skladacej strechy je najväčším kusom dreveného obloženia, ktoré automobilka kedy vyrobila.

Výkon pohádza z V8 s objemom 6,75 litra. Dosahuje 395 kW (530 k) a extrémnych 1100 Nm. Detailnejšie sa nikto z automobilky nevyjadril. Síce bude vážiť skoro toľko, čo menšie nákupné stredisko, ale taký potenciál ho rozhýbe dostatočne.

Riaditeľ Bentley, Wolfgang Dürheimer, povedal, že čaká ako koncept príjmu potenciálni zákazníci. Potom vraj bude možná výroba obmedzenej série, ktorá by sa mala stať zberateľskou raritou.