Mini si svoj koláč tak ľahko nedá

Audi A1 bolo stvorené, okrem iného, aj za účelom zníženia štatistík predaja Mini. Malé prémiové hatchbacky začínajú byť zaujímavým pieskoviskom na hranie a nečudo, že sa tak stalo. O to isté sa pokúsil aj Citroën DS3. Mini teda nezaháľa.

Nové špeciálne série na podporu predaja dostali názvy Mini Baker Street a Mini Bayswater. Čo teda obsahuje pekárenská ulica? Mini Baker Street je pomenované podľa jednej z najfrekventovanejších obchodných ulíc v Londýne. Mimochodom na tej istej ulici býval aj slávny detektív z románov Sherlock Holmes.

Prvým odlíšením, zrejmým na ledabolý pohľad, je farba. Šedá Rooftop Grey Metallic je v kontraste s dvomi čiernymi pásmi. Mini Baker Street stojí na 16 palcových kolesách so šiestimi lúčmi. Ak niekomu nevyhovuje farba, tak môže ešte zvoliť bielu Pepper White a čiernu Midnight Black. Cena začína na 16 365 britských librách (19 540 eur) za základné Mini One. Alternatívne môže ako základ slúžiť aj Cooper, One D a Cooper D.

Mini Bayswater prijal svoje pomenovanie podľa ďalšej londýnskej oblasti. Bayswater je pulzujúci priestor pri Hyde Parku, medzi oblasťami Knightsbridge a Notting Hill.

Táto séria bude k dispozícii iba so silnejšími motormi Cooper, Cooper D, Cooper S a Cooper SD. Bledomodrá farba Kite Blue tiež dostala pásy. V tomto prípade šedé na kapote. Sedemnásťpalcové disky dostali názov Sandblast a tvar kvetiny. Ak sa vám páči, tak si na Mini Cooper Bayswater, ako najlacnejšiu možnosť, prichystajte 18 565 britských libier (22 192 eur). Začiatok predaja je na jar 2012.