MINI Cooper SE mosaert Edition ako óda na udržateľnosť a módu

Napriek tomu, že MINI je značka áut, jej image je po celé veky spojený s dôrazom na osobitý štýl a vkus. S tým ide ruka v ruke móda a preto aktuálne spojenie MINI a belgickej eco fashion značky mosaert dáva zmysel.

Finálny produkt nesie meno MINI Cooper SE mosaert Edition. Keďže značka mosaert dáva na prvé miesto ekológiu a udržateľnosť v elegantnom prevedení, aj nové MINI musí byť ekologické. Tieto kritéria najviac prajú elektrickému pohonu a tak je táto novinka poháňaná elektromotorom. Predávať sa žiaľ u nás nebude a limitovaná produkcia 400 kusov sa rozdelí medzi Francúzsko, Belgicko, Luxembursko, Švajčiarsko, Lichtenštajsko a Monako. Pre značku mosaert je typický károvaný vzor, ktorý sa premieta aj do farebného prevedenia karosérie. Prevedení strechy bude v rámci tejto edície možných hneď niekoľko, čo je charakteristické aj pre bežné modely MINI. Pre karosériu sú dostupné napríklad laky British Racing Green čí Energic Yellow. A keďže štýl je na prvom mieste, bude k tejto limitke dostupná aj kolekcia oblečenia na denné nosenie v rovnakom farebnom i vzorovom štýle.

Celá táto paráda nie je z kategórie lacných a MINI si ju cení na 41 800 eur. Podľa samotnej značky ale ide o najexkluzívnejší model v ponuke.