Mini Clubvan – Minivan? Nie, Mini Van!

Mini naozaj pripravilo ďalšiu verziu. Ako sme informovali začiatkom roka, je ňou dodávkové auto prerobené z Mini Clubmanu. Odtiaľ aj ten názov. Zadná časť má miesto skiel tmavý polykarbonát, aby to bola ozajstná dodávka.

Počet dverí ostal zachovaný, je ich päť. Konkrétne, predný pár, jedny kratšie vzadu na strane a dvojité zadné dvere. Počet sedadiel sa znížil. Z pôvodných, osobných 5 na úžitkové dve. Priestor pre posádku je oddelený mrežou so šesťuholníkovým vzorom.

Otázkou zostáva, pre koho je takéto auto určené. Tlačová správa dáva za príklad fotografa, ktorý dozadu vopchá fotoaparáty aj statívy a môže pokojne jazdiť za prácou. Myslíme si, že na statívy, objektívy a fotoaparáty, prípadne aj osvetlenie stále relatívne stačí aj obyčajný Clubman.

Druhé slovo, ktoré dodávajú k fotografovi je, že cez víkend jazdí za športom. No, surf tam nevopchá, snowboard vlezie aj do osobnej verzie. Takže stále nič.

Rozvoz dennej závodnej stravy by mohol byť tou správnou odpoveďou. Ale tam sa nehrá na imidž, ale na cenu, takže to vychádza na Renault Kangoo alebo niečo z konkurencie. Pizza a sushi sa zmestia aj do Smartu.

Zdanlivo neriešiteľný rébus. Jedine firma, ktorá rozváža kvety až do domu by mohla byť zákazníkom hľadajúcim takéto auto. Alebo potom kaderník upravujúci vlasy u klientov. Ten so sebou nosí dostatok harabúrd.

Tak, či onak, je to asi najštýlovejšia forma dodávky, aká vôbec existuje. A určite si nájde svoj trh. Veď napríklad názov John Cooper Works Clubvan znie vynikajúco!