Mercedes zamotá hlavy novými názvami

Nedávno to začal robiť Peugeot. Zobral názvy, teda čísla, ktoré mal a postupne ich poprehazdoval na nový systém. Úplný bordel s názvami robí BMW. Veď 325d nie je 2,5 liter. A 750d vonkoncom nie je päťliter. Po novom trochu poprehadzuje názvy aj Mercedes. Ale nie pri súčasných modeloch, ale pri budúcich generáciách.

V podstate sa dá povedať, že chce názvy dať do tvaru A-CLA-GLA. Takže môžeme zabudnúť na GLK a GL, po novom to bude GLC a GLS. Podobne to bude aj s SLK, ktoré nahradí SLK. No a netreba zabudnúž na ďalšie odvodeniny. Napríklad ako konkurent BMW X6 pribudne model GLE.

No a zmeny nastanú aj pri označení pohonu. 4Matic síce ostane, ale plynové modely ponesú „c“, miesto CDI a Bluetec bude jednoducho „d“, elektrické modely získajú „e“, palivové články „f“ a hybrid zase „h“.

To však nie je všetko. Mercedes ešte pripravuje model Mercedes-Maybach S600, ktorý má byť tým najluxusnejším vozidlom súčasnej ponuky. Má brať zákazníkov Bentley Continental Flying Spur a Rolls-Royce Ghost. Vnútri auta bude omnoho viac miesta, keďže je celé natiahnuté a pod kapotou bude pravdepodobne motor V12 s objemom 6 litrov, dvoma turbami a výkonom 390 kW (530 k).

Mercedes nazvy 01 Mercedes nazvy 02