Fiat Bravo je tu stále a teraz aj vynovené

Len pre istotu, koľkí z vás zabudli, že Bravo vôbec existuje? Fiat Bravo je na trhu už od roku 2007. To znamená, že má sedem rokov. Presne po tejto dobe väčšinou prichádza nový model. Lenže pravda je taká, že toho akosi niet. A to európska fabrika skončila výrobu modelu už v júni tohto roka.

V Brazílii však existujú všelijakí zombíci automobilového priemyslu. Veď Fau-Vé skončilo s výrobou T2 Transportera len minulý rok. To by mohlo znamenať, že Bravo ešte zopár rokov vydrží. Aby malo lepšiu šancu na tamojšom trhu, prišlo v Sao Paule s faceliftom.

Spredu aj zozadu sú inovácie len také veľmi jemné. Skoro až neviditeľné. Skôr sa dajú zaregistrovať nové zliatinové disky. PRe modelový rok brazílska verzia získala do interiéru nový infotainmentový systém s dotykovým rozhraním, GPS navigáciou a parkovacou kamerou.

V Brazílii sa bude predávať ako Essence s motorom 1,8 16V, Sporting s rovnakým motorom, či 1,4 T-Jetom a ako Special Series BlackMotion 1,8 16V. Predpokladáme, že agregát bez turba nebude veľmi vzdialené tomu, ktorý sa montoval do Barchetty pred skoro dvoma desaťročiami. Brazília si na európske emisné normy nepotrpí.

Na Slovensku ešte stále zostáva pár kusov na sklade z toho európskeho modelu. A za veľmi zaujímavé ceny. O novom modeli zatiaľ automobilka nehovorí. Len sa bojíme, že to bude rebrandovaný Dodge Dart. Alebo sa na to Fiat vykašle a začne viac tlačiť veľmi peknú Giuliettu.