Mercedes predstaví shooting brake verziu modelu CLA AMG 45

Stredne veľký model od Mercedesu, nazvaný CLA, sme len nedávno testovali. Síce mal AMG paket ale výkon tomu nezodpovedal. Lenže, CLA z tohto článku je úplne iná pesnička. 

Mercedes totiž predstavuje vrcholnú verziu AMG 45 v novom kabáte shooting brake. Je teda praktickejšie a s väčším kufrom než klasická štvordverová verzia. Shooting brake je mimoriadne atraktívne prevedenie karosérie takže pre mnohých bude táto verzia aj tou krajšou. Štvorkolka 4-Matic skombinovaná s dvojspojkovou prevodovkou s ôsmimi stupňami prenáša na kolesá výkon 289kW/387 koní v štandardnej verzii. Ešte ostrejšia je varianta S s 310kW/416 koňmi. Rozdiel v zrýchlení na stovku je ale zanedbateľný. Verzii S to trvá štyri sekundy, základnej 4,1. Bonusom je driftovací mód pre obe verzie, s častými výmenami zadných pneumatík bude teda treba počítať.

Dizajn a celkové doplnky karosérie sú inak veľmi podobné štvordverovému modelu. Masívne otvory pre prívod vzduchu v nárazníku, veľké červené brzdové strmene či bočné prahy. Podľa štvorice výfukov a difúzora vzadu si tiež AMG verziu len tak nepomýlite s bežnou produkciou. O cenách ani dátumoch predaja zatiaľ nemáme bližšie informácie. Zaujímavosťou ale je, že verzia shooting brake bude dostupná výhradne na európskom trhu. Americkí zákazníci teda majú v tomto prípade smolu.