Mercedes C-coupe AMG Black – Boj o zelené peklo pokračuje

Zelené peklo, alebo Nürburgring, konkrétne jeho severná slučka je miestom, kde si automobilky merajú veľkosť svojho… výkonu. Kto ďalej dočú…, teda vlastne rýchlejšie zájde je kráľ. Stafana Bellofa zatiaľ neprekonal nikto. O to sa ale ani nikto nesnaží.

Automobilky chcú vyrábať sériové auto, ktoré zvládne túto náročnú trať čo najrýchlejšie. Len niekedy to je kontraproduktívne, keď sú na túto trať zameraní všetci. Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, Porsche, BMW a dokonca aj Mercedes-Benz.

Mercedes má v rámci svojej tuningovej divízie AMG ešte jednu poddivíziu, ktorá pridáva tajomný dodatok Black Series. Tí po úspešnom priostrení CLK a SL použili ako základ svojej poslednej kreácie jedno z najkrajších áut od trojcípej hviezdy, Céčko kupé.

V konfigurácii od tajomnej konšpiračnej skupiny má 380 kW (517 k)  a 620 Nm. To všetko s prepĺňaným motorom objemu 6,3 litra s ôsmymi valcami do V. Ono, vlastne to ani 6,3 litra nie je. Je to 6 208 centimetrov kubických. Spriahnutý je so sedemstupňovým automatom.

Ako si teda viedol v Zelenom pekle? Zmákol to za 7 minút a 46 sekúnd. To odsúva na druhú koľaj hlavného rivala BMW M3 GTS a dokonca tento čas prekonal aj Ferrari 599 GTB Fiorano. Teraz je otázka, ako na danú situáciu zareagujú chlapci z Mníchova.