Mercedes-Benz SLR – Nevkus za 8,2 milióna eur

Mnohí sa zhodnú, že spolupráca Mercedesu a McLarenu pri tvorbe auta bola výborným činom. Mercedes-Benz McLaren SLR ponúkal superšportové výkony spojené s výzorom tradičným pre tú éru dizajnu automobilky. Dokonca obsahoval aj odkazy na závodné autá.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští a preto sú kúsky, ktoré nedopadli dobre. Samozrejmosťou sú búračky. Ale horší je tuning. Obávame sa, že na švajčiarskeho podnikateľa Ueli Anlikera sa nechytá ani kráľ nevkusných a zvláštnych úprav Mansory.

Anliker McLaren SLR 999 Red Gold Dream, ako sa kreácia volá dostala červené sfarbenie. Doplnky sú v súlade s názvom, zo zlata. Anliker celkovo minul 30 000 človekohodín a tri a pol milióna eur na tvorbu tejto obludy. Farba samotná má 25 vrstiev, z čoho by jasali hlavne na kontrole originality. Ostatné doplnky sú z 5 kíl zlata.

Vnútro vonkoncom nezaostáva za vonkajškom. Interiér očalúnený do kombinácie, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani verejný dom má tiež panely pokryté 24 karátovým zlatom. Tým však bláznovstvo nekončí. Šesťsto rubínov použitých na interiér má hodnotu 350 000 eur.

Ueli Anliker tvrdí, že auto malo pôvodne 480 kW (640 k), čo by znamenalo, že nedoprasil „obyčajné“ SLR, ale edíciu SLR 722. To už je asi jedno. Výkon vraj teraz dosahuje 745 kW (999 k). Otázka znie, či s nájde niekto tak výstredný, s toľkými zbytočnými peniazmi a bez vkusu, kto bude ochotný zaplatiť švajčiarskemu bláznovi za niečo, čo kedysi bývalo pekné auto.