„Mentálny blok“ alias gymkhana z detskej izby

Pojem gymkhana je vďaka Kenovi Blockovi známy asi úplne každému, pre koho sú autá aspoň o kúsok viac než len presúvadlá. Lenže, ako to vyzerá, keď sa dejiskom gymkhany stane fiktívny svet plný fantázie v detskej izbe?

Viac než presnou odpoveďou by malo byť video z produkcie Ford Europe. Chápať ho možno buď ako veľmi originálnu reklamu alebo akúsi vtipnú variáciu na tradičné Blockove videá, v ktorých účinkuje za volantom svojej monštróznej Fiesty. Fiesta z tohto videa je „tak trochu“ menej monštrózna, a to doslova. Jedná sa totiž o model v mierke 1:64 s tradičnými polepmi. Svoju rolu si v klipe zahrali aj také celebrity ako „Ninja korytnačky“, postavičky zo slávnych Star Wars či Toy Story ale aj kreatúry vytvorené z Lega.

Celý názov tohto minifilmu je „Snowkhana – Mental Block“ a vedzte, že sa nejedná o prvé video svojho druhu. Predchádzali mu už dva diely, takže tento konkrétny je tretí v poradí. A len tak mimochodom, všimnete si nenápadané (alebo skôr nápadné) narážky na reklamy od Volva a BMW?