Geely GC9 je číňan s tvarmi Volva

Na prvý pohľad je ten bočný profil podobný ako mala kedysi Kia Shuma. Ale to je fakt len prvý pohľad. A z diaľky, z ktorej by ste nerozoznali Hyundai Tiburon a Ferrari Testarossa. Vlasnte ako celok nový model Geely GC9 nevyzerá až tak zle.

Treba však počkať do Vianoc, na reportáž z tripu viac ako 3000 kilometrov na žihadle tejto značky. Ale nový kus by mal byť omnoho lepší. Síce tá sieť od pavúka v miestach prednej masky nevyzerá bohvieako, ale svetlá akoby odkazovali na Volvo V50, či S40. To nie je šokom, keď zistíte, že Geely zamestnalo bývalého šéfdizajnéra Volva, Petra Horburyho.

Oproti ostatným autám z Číny je výrazným skokom aj vnútro, lenže celé ho automobilka odhalí až 15. decembra na podujatí Geely Brand Night v Šanghaji. Na aute pracovali tímy z Goteburgu, Šanghaja a Los Angeles.

Sedan bude poháňať jeden z troch motorov. Základom bude atmosférický štvorvalec s objemom 2,4 litra, nad ním, alebo na jeho úrovni bude prepĺňaná jedna-osmička. A na vrchol sa postaví 3,5-litrový šesťvalec. Každá z motorizácií bude kompatibilná so šesťstupňovou prevodovkou. Podľa motorov vyzerá, že GC9 sa zaradí do strednej triedy.

A teraz sa pozrite na auto zboku. Čo je prvé, čo príde na rozum? Ford Mondeo!