Maťo Homola testoval svoje BMW

BMW 320si E90 v špecifikácii pre WTCC, ktoré je novou súťažnou zbraňou tímu Homola Motoršport, okúsilo povrch Slovakia Ringu.

V rámci testovania a zžívania sa s novou technikou sa totiž za jeho volant posadil Maťo Homola, mladý pilot, ktorý s ním má v pláne absolvovať okruhový seriál ETCC, teda európsky šampionát cestovných vozidiel. V minulom roku sa tento jazdec stal majstrom Slovenska v divízii 4 do 2000ccm a podarilo sa mu to v kokpite Alfy Romeo 156, taktiež v špecifikácii WTCC. BMW je však, na rozdiel od Alfy, zadokolka a ako potvrdil samotný jazdec, práve tento rozdielny druh pohonu je tou najzásadnejšou zmenou, na ktorú si bude vo svojej novej technike musieť zvyknúť.

Zadokolka vyžaduje totiž úplne iný štýl jazdy, s ktorým Maťo zatiaľ nemá skúsenosti. A to sa, pochopiteľne, odrazilo aj na časoch. Tie sa pohybovali na hodnote zhruba o 3 sekundy horšej než tomu bolo minulý rok s Alfou. Treba však podotknúť, že BMW malo obuté staršie pneumatiky. Test s novými Yokohamami sa uskutoční až v apríli.

A ak chcete prísť Maťa na preteky povzbudiť, prvý krát budete mať možnosť 28 a 29. apríla. Práve v tomto termíne sa totiž na Slovakia Ringu uskutočnia majstrovstvá sveta FIA WTCC, v rámci ktorých sa uskutoční aj druhé kolo ETCC, v ktorom odštartuje aj tento jazdec tímu Homola Motoršport.

Fotografie: www.autosportfoto.sk