Marco Polo light pochádza z nového Mercedesu Vito

Mercedes Vito vyzerá naozaj výborne, ale teraz dokonca ešte opeknel. Teda vlastne s verziou Marco Polo Activity sa dostal do sfér zábavných áut. Zábavných kvôli tomu, že môžete ísť kamkoľvek, zažiť čokoľvek a potom sa nemusíte ponáhľať domov, ani hľadať hotel, či stavať stan.

Keďže Viano Marco Polo vychádza až celkom slušných 54 835 eur v základnej výbave, Vito bude tým Light modelom, ktorý bude dostupnejší. Vito Marco Polo Activity Mercedes predstaví na karavansalóne v Düsseldorfe. Každoročná výstava tak ponúkne úplnú svetovú novinku.

Oproti Véčku samozrejme ubudlo časť luxusu, čo ale nie je na škodu. Aj napriek bežnejšiemu vzhľadu ponúkne Vito skladací stolík, záclony a tiež dve elektricky ovládané okná slúžiace ako vetráky. Po vzore Multivanu od VW sa dá zadná lavica sklopiť do tvaru lôžka. Vraj sa na ňom vyspia traja ľudia, ale my si myslíme skôr, že ideál to bude pre dvoch a kráľovsky pre jedného. Avšak ak chcete spať vyššie, môžete si priplatiť za výsuvný stan na streche. Ten na penovom matraci s pružinovými elementami ponúkne viac komfortu, pretože nebude tvarovaný ako sedadlo.

Pod prednou kapotou bude možné konfigurovať čokoľvek zo súčasnej ponuky Vita s výkonom v spektre od 65 kW (88 k) po 140 kW (190 k). To tiež znamená, že bude na výber aj z pohonu prednej, zadnej, či oboch náprav.

V Nemecku Vito Marco Polo Activity začína na cene 38 960 eur, čo je o skoro 15 tisíc menej ako V Marco Polo.