Lexani Motorcars, luxus na druhú pre vášho Sprintera

Na prvý pohľad úplne sériový Mercedes-Benz Sprinter, ktorému jeho majiteľ doprial nanajvýš nové kolesá a pre autá tohto typu nie práve obvyklú farbu. Ale tento kúsok už má svoje odpracované, už žiadna špinavá robota, žiadny rozvoz všemožného druhom tovaru. Po radikálnej a nie najlacnejšej prestavbe jeho vnútorného priestoru sa bude už iba predvádzať. Alebo skôr jeho majiteľ.

Lexani Motorcars dokazuje čo je možné vytvoriť na relatívne malom priestore a samozrejme keď pracujete s neobmedzeným rozpočtom. Pôvodne pracovný priestor s objemom nejakých 14 m3 sa kompletne zmenil a pripomína skôr palubu súkromného lietadla. Nechýba Wi-Fi rozhranie, satelitný systém TracVision a s vodičom komunikujete cez Intercom. Dve veľkorysé, kožené kreslá, samozrejme polohovateľné,  z ktorých si vychutnáte na 46“ LCD obrazovke Samsung napínavý vývoj akcií na burze. Usadíte priateľov, zapnete Playstation 3 a na dvoch menších 19“ obrazovkách si dáte strhujúci golfový simulátor. Alebo si vyložíte s partnerkou nohy, otvoríte bar a vychutnáte si to najlepšie šampanské. Atmosféru rockového koncertu vyčaruje domáce kino Bose a 1000 watový audio systém od Alpine. A keď na vás príde po celom dni únava, zvalíte sa na luxusné letisko v zadnej časti a oddáte sa sladkému spánku.

Všade vás obklopujú len tie najlepšie materiály. Drevom ani kožou sa nešetrilo a na všetkých detailoch je použité 24-karátové zlato. Vďaka astronomickej sume 216-tisíc eur (292.000,- dolárov) asi nebude masovou záležitosťou ale môže byť dobrou investíciou do budúcnosti.