500 kusov Dodge Dart od Moparu

Mopar je klasická americká značka upravujúca produkty Chrysleru. Znaky je vidno na Chrysleroch 300C, či Jeepoch. Teraz si posvietili na malý Dodge Dart, ktorý je postavený na základe Alfy Romeo Giulietta. To je kvôli novému vlastníkovi, Fiatu.

Mopar na autosalóne v Chicagu predstaví verziu Dartu, z ktorej vznikne len 500 kusov. Ako základ poslúži verzia s 1,4-litrovým štvorvalcovým motorom MultiAir. Na Ameriku je netradičné spojenie s manuálnou prevodovkou. To bude asi auto pre naozajstných fajnšmekrov.

Úprava bude rozoznateľná podľa čiernej lesklej farby s výrazným modrým pruhom. Je pekné, že nešli do, v súčasnosti populárnej, matnej verzie. Výzor decentne dopĺňajú lesklé čierne disky s priemerom 18 palcov a pneumatikami 225/40 R18.

Celkovo sa Dart Mopar posunul o 7 milimetrov bližšie k zemi a netreba zabudnúť ani na upgrade bŕzd. Aj riadenie prišlo na svoje, má nastavenie zlepšujúce reakcie celého auta na otočenie volantom. Vyšší výkon dodá aj nový výfuk.

A vnútro? Najdôležitejší prvok každej úpravy, ako sa zdá sú koberčeky. A ani Mopar na ne nezabudol. Taktiež volant čalúnený kožou prešitou farbou dopĺňajúcou čiernu už zvonka. V sedane bude integrovaný okrem navigačného systému aj systém bezdrôtového nabíjania zariadení ako mobil alebo tablet.