Kto chce Smart za cenu Mercedesu C43 AMG?

Máte asi 60 litrov, čo si za ne kúpite? Na GT-R to ešte nie je, ale také C43 je už iná pesnička. Auto s motorom V6 a slušným výkonom je dobrá voľba. Alebo? Alebo môžete mať Smart Fortwo Sunseeker Limited Edition. Vážne, nerobíme si srandu.

Kabriolet Smartu má mnoho námorníckou tematikou inšpirovaných prvkov. Tmavá farba karosérie má evokovať oceán. Yeah, right… A strieborné pásy majú zase pripomínať plytšiu vodu. Naviac pribudlo pár karbónových prvkov a pod rozšíreniami schované osemnásťpalcové disky Brabus s Y lúčmi.

Vnútro je naozaj viac Sunseeker ako každý iný Smart. Podlahy v kabíne aj v kufri majú obloženie teakovým drevom. Nautickú inšpiráciu nezaprie ani čalúnenie béžovou kožou doplnené o vyšité logá kompasu na opierkach rúk. Teda na opierke ruky vodiča, iné tam nie sú. Interiér však celkovo vyzerá, so všetkými výduchmi, otáčkomerom a tvarmi volantu ako malá stíhačka.

Motor s objemom 0,9 litra a tromi valcami má výkon 92 kW (125 k) a krútiaci moment 200 Nm. Motor vypúšťa spaliny cez novú trojitú koncovku, veď je to trojvalec.