Kombi triedy C od Mercedesu nezaostáva za sedanom

Mercedes dopĺňa svoj ťažiskový produkt medzi zadokolkami o ďalšiu karosársku verziu. Znie to kostrbato, ale v normálnej reči to znamená, že do modelového radu triedy C pribudne karoséria kombi, alebo T, ako ju automobilka označuje.

Oproti sedanu sľubuje viac miesta nad hlavami zadných pasažierov a väčšiu variabilitu interiéru. Oproti sedanu sa zmenilo všetko počnúc stredným stĺpikom. Ak ho postavíte vedľa predchodcu, zistíte, že narástol do dĺžky. S 4702 milimetrami je presne o 96 nové kombi dlhšie. O 80 milimetrov narástol aj rázvor, ktorý má teraz 2840 milimetrov.

Ako dostatočný vyzerá aj objem batožinového priestoru. Do kufra naskladáte v základnom stave 490 litrov batožiny a po sklopení sedadiel rozdelených na 40:20:40 až 1510 litrov.

Nové Céčko kombi síce narástlo v milimetroch, ale klesla mu hmotnosť až o 65 kilogramov. Naviac môže byť vybavený vzduchovým podvozkom Airmatic, čo doteraz pre Céčko bolo tabu. Štvorkolku ani spomínať netreba. Do predaja sa novinka dostane už na jeseň a motory si poslušne prevezme zo sedanu.