Kauza Renault vs. spoľahlivosť podľa ADACu

 Doby, kedy bol Renault považovaný za ekvivalent Fiatu, čiže spoľahlivosťou vynikal skôr negatívne sú už dávno preč. Nemecký automobilový klub ADAC pustil do obehu správu o spoľahlivosti áut. Vzhľadom na kvalitu hodnotenia a tiež jeho dosah je jedným z najdôležitejších správ o spoľahlivosti na starom kontinente.

Základom pre hodnotenie sú výsledky automobilov vo veku 0-6 rokov, pričom sa do úvahy berú všetky druhy porúch. Renault Twingo sa umiestnil v kategórii Mini na vynikajúcom druhom mieste za novým Fordom Ka, ktorý je postavený na Fiate 500. Ten skončil až šiesty. Prepadákom sa stal Chevrolet Matiz.

Kategóriu Small vedie jednoznačne Mini. Štvrté miesto Dacie Sandero je však príjemným prekvapením. Všetci zástupcovia Renaultu, aj Clio a Modus však za sebou nechalo Hondu Jazz. A to sa hovorí, že Japonci sú najspoľahlivejší.

V kategórii kompakt zase dobré miesto obsadil Renault Scénic. Pred ním sa umiestnili iba prémiové modely ako Mercedes A a B, BMW radu 1, Audi A3 a z obyčajných áut Nissan Qashqai, pochádzajúci z aliancie, a chudobnejšie Audi A3- Volkswagen Golf.