Južná Amerika má nový Troller TX4

Jasné, znie to divne, ale Ford v Južnej Amerike ponúka vozidlo, ktoré sa volá Troller TX4. Nie je to nič, čo by odpovedalo sarkasticky na politické statusy na facebooku, je to terénne auto s pravými terénnymi vlastnosťami. A nie je v ponuke nikde inde.

TX4 je verzia Trollera s ešte terénnejšie prispôsobenými vlastnosťami oproti štandardnému Trolleru. To znamená, že do štandardnej výbavy mu pribudlo šnorchel, teda zvýšené nasávanie vzduchu do motora, oceľové pevnostné nárazníky, ktoré by v Európe len ťažko prešli schvaľovacím procesom, či LED predné svetlá.

Vozidlo stojí na pneumatikách Pirelli Scorpion MTR 245/70 R17. Zaujímavá je farebná kombinácia tohto modelu. Má štandardne modrú prednú časť a zvyšok môž byť hnedý, zelený, alebo strieborný.

Toto auto je jedna z posledných bášt naftového motora, ktorý pracoval pod kapotou Rangera. Má teda 3,2-litrový radový päťvalec s výkonom 147 kW (200 k) a krútiacim momentom 470 Nm. Tiež spolupracuje, ako v Rangeri, so šesťstupňovou automatickou prevodovkou a poháňa, cez redukciu, všetky štyri kolesá.

V interiéri verzii TX4 pribudlo tlačidlo ovládajúce uzamykanie zadného diferenciálu a štandardne je aj dvojzónová automatická klimatizácia. Na zrkadlenie telefónu poslúži 6,75-palcový dotykový displej. Takýto terénny automobil stojí v prepočte 36-tisíc eur. Má síce zvláštny výzor, ale dokáže zastúpiť napríklad aj Land Rover Defender. Troller je však výrazne geograficky obmedzený na práve Južnú Ameriku.