Jaguar F-Type je najdrahším držiakom na GoPro

Jaguar sa s modelom F-Type dostal do štádia, kedy je vynikajúce športové auto nútené podstúpiť modernizáciu. Nie je však žiadno zásadná a vôbec nemení podstatu auta.

Najviac určite vidno zmenu predného nárazníka. Ale aj tú spozorujú len majitelia, alebo naozaj znalci. Skôr do očí padnú LED svetlomety. Kompletne LED, nie iba na denné svietenie. Ale ešte skôr spozorujete inovovaný model ak má na kapote primontovanú kameru GoPro. Majitelia F-Type budú môcť downloadnúť appku ReRun. Tá dokáže streamovať videá priamo z jazdy.

Pozitívnou zmenou bude nový informačno-zábavný systém so zrýchlenými reakciami a lepšou grafikou. Vnútri ešte Jaaag ušetril 8 kíl použitím ľahších sedadiel. Každý gram sa počíta a práve tých 8 kíl príde vhod po vianočných sviatkoch.

Na začiatok automobilka ponúkne verziu F-Type 400 Sport Launch Edition. Má výkon vyšší o 15 kW (20 k) oproti V6 S. Trojliter s prepĺňaním má 294 kW (400 k) a bude buď s pohonom zadnej nápravy, alebo oboch náprav. Zadokolka s osemstupňovým automatom má štandardne aj samosvor. Ako odlišovacie znamenie budú znaky žlto-čiernej farby s nápisom 400 Sport. Špecialita bude dostupná v bielej Yulong, čiernej Santorini a striebornej Indus.