Inovovaný Renault Captur bude mať LEDkové svetlá

Renault Captur je malý crossover,  ktorý má automobilka v ponuke už od roku 2013. Polčas pôsobenia na trhu teda znamená malý refresh vizáže a niekoľko nových prvkov do ponuky.

V prvom rade, čo je najdôležitejšia zmena, Renault do Capturu nainštaloval LEDkové predné svetlá. Na veľkosť auta celkom príjemné zistenie, ale netreba rátať s tým, že budú štandardne. Tvarovo sa od súčasných svetiel nelíšia, iba usporiadanie prvkov je iné.

Reálne tvarovo sa zmenil predný nárazník. Okolo hmloviek už nie je uzavretý tvar, ale je tam len tvar písmena C. Posledná zmena tvarov sa dá pozorovať na diskoch kolies. Ako 16tky, tak 17tky získali nové vizáže. No a aby bol facelift kompletný, tak zmenou usporiadania prešli aj zadné svetlá a pribudli dva odtiene laku karosérie, oranžová Atacama a modrá Ocean. Spolu s novou sivou Platine na lakovanie strechy je počet kombinácii farieb až 30.

Výraznou novinkou v ponuke je však niečo menej viditeľné. Nie, motory to nie sú, tie zostávajú rovnaké 0,9 TCe, 1,2 TCe a 1,5 dCi. Pribudla však možnosť priplatiť za presklenú strechu.

Captur sa naživo predstaví vo svojej inovovanej forme na autosalóne v Ženeve.