Inovované MINI má novú tvár, je krajšie?

MINI sa rozhodlo, že dva roky od najnovšej modernizácie v roku 2019 sa pustí do ďalšej pre rok 2021. A modernizácia prináša niečo, čo vyzerá ako kombinácia fúzov a briadky označovanej Goatee. Každý badass toto nosil na prelome tisicročia. Dobre, toto je divný úvod. Ale už to budete vidieť vždy.

Zmeny sa dotknú všetkých verzií, vrátane najvýkonnejšieho John Cooper Works, ale dostanú sa aj na elektrický Cooper SE. Stále hovoríme o trojdveráku, päťdveráku, kabriolete a to je všetko. Zmeny sú badateľné nielen vpredu, ale aj vzadu.

Štandardne sú na aute svetlá s technológiou LED, ktoré vyzerajú ako tie nalepovacie oči, čo je úplne supercool. Nový dizajn majú aj disky kolies s priemerom 17 a 18 palcov. V zadných svetlách našťastie ostávajú rovnaké vlajky ako doteraz. Toto auto nemá pôsobiť seriózne a aj sa mu darí túto potrebu vyjadriť šialenými detailami.

V ponuke farieb pribudli tri nové odtiene, konkrétne sivá metalíza, modrá Island a žltá Zesty. Novinkou pre novú verziu MINI však bude ponuka balíkov. Takým bude napríklad Piano Black Package, ktorý zbaví exteriér všetkých chrómových častí.

Vnútri každého nového MINI bude zjednodušená prístrojová doska s elegantnejšími výduchmi klimatizácie a tiež štandardom bude 8,8-palcový dotykový displej s ovládaním kolieskom, ale s Apple CarPlay. Android Auto v ponuke nebude. A pred vodičom nebudú pekné budíky, ale displej ako bol najskôr v SE. Smutný smajlík.

Motory sa menia len trochu, základ ostáva pre Cooper rovnaký 1,5-litrový trojvalec s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 220 Nm. Štandardne bude naďalej so šesťstupňovým manuálom a môže mať aj osemstupňový automat. Cooper S bude mať výkon 141 kW (192 k) a krútiaci moment 281 Nm z prepĺňaného štvorvalcového dvojlitra. Najvýkonnejší bude štandardne JCW s 170 kW (231 k) a 320 Nm. Z ponuky nevypadne ani elektrická verzia SE, ktorá bude mať 137 kW (186 k) a 366 Nm. Dojazd elektroMINI bude. Nepovieme číslo. Nie je to veľa, ale do mesta stačí.

Reálne, nebol pred týmto faceliftom krajší? (zelený je pred faceliftom, červený po)