Inovovaná Jetta sa dostala pod 15 tisíc eur

Jetta, Octavia, A3 Sedan… Všetky tri majú spoločné komponenty. Ale to nevadí, každý jeden kus je zameraný na odlišnú klientelu. A kým Octavia a A3 Sedan sú stále relatívne nové, Jetta sa vo svojej inovovavnej podobe dostáva na pulty predajní do ponuky dílerov.

Oproti pôvodnej verzii získala Jetta modernizáciou inú prednú časť. Nová maska s chrómovými lištami opticky rozširuje celé auto. Ale to je z výraznejších zmien zvonku asi všetko. Niečo málo však preniklo aj do vnútra. Nové usporiadanie s veľkým displejom, na želanie farebným, získali prístroje pred vodičom. Pripája sa aj volant novej generácie.

V základnej výbave sa ocitli aj systémy na rozpoznanie únavy vodiča a monitorovania tlaku v pneumatikách. Za príplatok sa bezpečnostná výbava dá rozšíriť o parkovacie senzory, cúvaciu kameru a o systém monitorovania mŕtvych uhlov. Ako tak pozeráme, tak všetko stojí za priplatenie.

Do ponuky sa Jetta dostane s troma benzínovými a dvoma naftovými motormi. Výbavy budú rozdelené do troch stupňov, Trendline, Comfortline a Highline. Základná Jetta s motorom 1,2 TSI s výkonom 77 kW (105 k) a výbavou Trendline bude stáť 14 990 eur. A na opačnom konci bude 2,0 TDI s 110 kW (150 k), 6G DSG a Highline výbavou za 24 570 eur.

Medzi príplatkovou výbavou bude aj predĺžená záruka. Maximum bude 5 rokov, alebo 150 000 kilometrov. Len mimochodom, vedeli ste, že minulý rok VW predal celosvetovo až 925 tisíc kusov Jetty?