Nový Passat už mizne z parkovísk

Jasné, promo treba. Veď aj Dieter Zetche prišiel na zasadanie predstavenstva Daimleru vtedy v novej triede S s pancierovaním a do pol hoďky bola celá nádhera fuč. Podobné promo zvolil aj Volkwagen. Alebo skôr treba povedať, že podobné promo niekto pre Fau-Vé pripravil.

O Passatoch predchádzajúcich generácií sa často hovorilo, že to je vozidlo často meniace majiteľa, niekedy bez vedomia toho pôvodného. No a čo novinka? Tá je ešte ďalej. Ešte poriadne ani v predaji nie je a už sa ho jednému zlodejovi podarilo potiahnuť priamo z fabriky. O tom, či to bol zástupca konkurence sa nehovorí. Veď kto by nechcel auto rozobrať a preskúmať všetky detaily a adekvátne zlepšiť svoje modely?

Lenže predým ako by nový Passat chcel ktokoľvek rozobrať, či už kvôli výskumu, alebo kvôli dielom smerujúcim na Ukrajinu, prišiel prvý problém. Zlodej, kriminálnik nezvládol jazdu a skončil mimo cesty vykotený. Ak to bolo v zákrute, tak to mohla byť daň za motor posunutý príliš pred prednú nápravu a následnú nedotáčavosť. Ale o ovládaní radšej pomlčíme a počkáme na test.

Vraj jeden kus ešte zmizol aj predtým. No,zdá sa, že Passat nič nie je dlžný svojej doterajšej povesti. Takže ak ho budete špecifikovať, natlačte tam všetku výbavu na ochranu pred odcudzením. A ak náhodou spoznáte vodiča, tak ho nahláste na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Passat stolen 01