Ideálne mestské auto? Dartz Black Snake

Firma z Litvy to vidí inak. Bolo to vidno už vo filme Diktátor so Sashom Baronom Cohenom. Neobmedzený vládca Aladeen tam jazdil práve na produkte od Dartz. A celom v zlatej fólii. Je jasné, že Greenpeace toto auto nemá rado. Ale je na ňom niečo zvláštne príťažlivé.

Kto by nechcel mať rešpekt, akým neoplývajú ani kamióny? No a v Číne ho bude možné získať spolu s novým modelom. Dartz Black Snake je však niečím iným. Nielen, že pripomína, že tento rok je v najľudnatejšej krajine rokom hada, ale nie je postavený na tradičnom americkom SUV.

Podvozok z Mercedesu GL63 AMG zvláda uniesť karosériu, lebo je prvá, ktorá nie je pancierovaná. Motor ostal zo silného medveďa, V8 s objemom 5,5 litra. Výkon 410 kW (557 k) a krútiaci moment 760 Nm sa zdajú ako dostatočné. Plusom kvôli spotrebe je aj sedemstupňová automatická prevodovka z rovnakého zdroja. Stovka v podaní tejto obrovskej obludy je záležitosťou 4,9 sekundy.

No a Black Snake má klasickú hranatú karosériu. Zlaté a diamantové detaily schovávajú hliníkové diely, čo tiež pomôže znížiť hmotnosť. Interiér sa nesie tiež v podobnom duchu. Audiosystém Bang&Olufsen je taký štandard, výber z čalúnenia z kože hada, krokodíla, pštrosa už taký bežný nie je.

Cena tiež neprekvapí. Mega dolárov, čiže celý jeden milión amerických dolárov. Prepočet? 743 165 eur. Ale za tú cenu nemá zákazník len auto, po dva roky bude dostávať mesačne 56 gramov kaviáru Mottra. Číňania asi jasajú.