Hyundai Staria je pre 11 ľudí, nie Mercedes Triedy G

Každý má určite v pamäti ako jeden nemenovaný reprezentačný futbalista viezol v Mercedese Triedy G až 11 ľudí. Vystupovanie ako klauni v manéži bolo len súčasťou predstavenia. Ale keby má nový Hyundai Staria, tak tam aspoň niekde na svete je možnosť jedenástich sedadiel.

Nový Hyundai Staria ponúkne na domácom kórejskom trhu práve 11 sedadiel na sedenie. A prekvapivo budú rozmiestnené postupne 3+3+2+3, takže dve sedadlá budú v treťom rade. Asi kvôli blatníkom. Avšak konfigurácia bude mať viacero možností. Bude začínať už od dvoch pre úžitkovú verziu. Staria však nemá byť vanom, automobilka o tomto aute hovorí ako o futuristickom MPV.

Predná časť teda o futuristickom prístupe naozaj hovorí, ale zadok je skôr taký bežný dodávkový. Aj napriek tomu má šancu byť, na relevnatných trhoch, ozvláštnením premávky. Hlavne v spätnom zrkadle bude pôsobiť ako prízrak. Má predsa cez celý predok široký LED pás a predné svetlá sú usporiadané vertikálne do matíc pozostávajúcich z menších štvorcov.

Vzadu sú vertikálne svetlá, ktoré sú podľa výbavy rozdielne. Vrchol ponúka v týchto stĺpoch akýsi pixelový LEDkový systém.

Interiér akoby niektoré prvky zdieľal s najnovším modelom Tucson. To pripomína displej pred vodičom, či informančo-zábavný systém s uhlopriečkou až 10,25 palca. Vlastne s najvyšším stupňom výbavy, Premium, má Staria naozaj luxusné vybavenie. Otázne ostáva ako na tom budú ostatné verzie. Zaujímavosťou je, že ak má tento minivan 9 miest, tak sú usporiadané do štyroch radov, v poslednom sú tri, v ostatných dve sedadlá.

Premium pridáva aj 64-farebné nepriame osvetlenie LEDkovými pásmi. Všetky výbavové verzie budú mať rôzne odkladacie priestory. A aké budú mať motory je otázne, to by mala do júna automobilka ešte zverejniť. Myslíte, že by mal takýto van šancu aj u nás? Pardón, MPV.