Honda pokorila oblohu

Prvé lietadlo, ktoré Honda vytvorila sa prvýkrát dostalo do vzduchu. Pozitívom je, že let bol úspešný. Lietadlo s moderným tvarom a malými rozmermi vzlietlo prvýkrát z letiska Piedmont Triad.

Prvý let trval 84 minút a Honda Jet dosiahlo 4800 metrovú výšku a rýchlosť až 640 km/h. Počas letu palubný personál skontroloval ako sa lietadlo správa vo vzduchu, ako funguje rýchla brzda a ako sa ovláda. Keďže lietadlo v pohode pristálo, tak asi nebol problém s ničím.

Honda začala so sériovou výrobou, aj napriek tomu, že stroj ešte nie je certifikovaný. Ale v momente, ako FAA (Federal Aviation Administration) povolí lety, tak bude mať pár kusov v rukáve.

Lietadlo Honda stavala ako najrýchlejšie, najvyššie lietajúce, najtichšie a najúspornejšie lietadlo vo svojej kategórii. Je ľahko rozlíšiteľné motormi umiestnenými nad krídlami, čo má znížiť odpor vzduchu. Oba motory sú GE Honda HF120. Maximálna rýchlosť lietadla je 775 kilometrov za hodinu a dostane sa až do výšky 13100 metrov. Lietadlo je určené pre piatich a dolet je až 2200 kilometrov.

Kto posmešne hovoril, že Honda robí len kosačky?

Honda Jet 01 Honda Jet 02