Honda oznámila aktuálne ceny pre model Type R

Honda Civic Type R, jeden z najlepších hothatchov súčasnosti, má nové varianty výbavy a tiež nový cenník pre slovenský trh.

Naviac si Honda pripravila aj limitku Type R Limited Edition, ktorá bude úplne najbrutálnejšou verziou tohto modelu a vyrobí sa v počte iba 100 kusov. Jej presnú cenu ale zatiaľ nevieme. Okrem toho ponuku rozšíri model Sport Line, ktorý ponúka výkony verzie Type R, avšak s menej agresívnym a uhladenejším vzhľadom bez veľkého zadného krídla. Jazdí na 19″ kolesách a interiér má kompletne čierny. Táto verzia Sport Line sa bude predávať už do mája za 39 390 €. Najlacnejšia verzia S je v ponuke aj naďalej a to za cenu 35 990 €. Nad ňou je „štandardný“ Type R za 37 390 € . Najvyššiu cenu 39 990 € zaplatia záujemcovia za model Type R GT. Zaujímavosťou je, že verzia Sport Line, ktorá pôsobí najuhladenejšie a najmenej brutálne, je pritom druhou najdrahšou. Všetky modely majú pod kapotou aj naďalej benzínový dvojlitrový štvorvalec s masívnymi 320 koňmi na prednej náprave. Rovnako tak zostáva ako jediná možnosť prevodového ústrojenstva výborný šesťstupňový manuál.

Kompletný cenník, vrátane podrobností a obsahu jednotlivých výbav, je už teraz možné nájsť na stránke slovenského importéra značky Honda.