Honda Civic Type-R stelesňuje šialenstvo

Čakanie sa oplatilo, aspoň tak to vyzerá pri pohľade na druhý koncept novej Hondy Civic Type-R. Podľa slov automobilky je najbrutálnejším rýchlym modelom značky a predbehne všetkých predchodcov, ale aj Integru, Accord a dokonca aj NSX.

Našťasie sa nenaplnili dohady o tom, že bude mať objem 1,6 litra. Bude mať prepĺňaný dvojliter. Takže na kopanec od VTECu treba zabudnúť, avšak kopanec od turba bude citeľný. Vraj má mať najlepšiu reakciu na stlačenie plynu zo všetkých Type-R doposiaľ.

Nový 2,0 i-VTEC s turbom prináša 206 kW (280 k). A to nie je všetko, v interiéri pribudlo tlačidlo +R na volante. Jeho stlačenie upravuje reakcie riadenia, plynového pedálu a tiež nastaviteľných tlmičov so štyrmi charakteristikami. Ale zďaleka najdôležitejšou vecou je, že prevodovka má manuálne radenie.

Civic Type-R sa do predaja dostane v priebehu budúceho roka a výroba bude prebiehať vo fabrike vo Veľkej Británii. Aj vy sa už nemôžete dočkať? A čo si myslíte, má potenciál zaútočiť na rekord Nürburgringu, ktorý teraz drží Renault Mégane RS 275 Trophy? A ak to dokáže, čo spraví Renault? Urýchli ďalšiu generáciu Mégane?