Kia v Paríži ukáže dva facelifty a nový hybrid

Kia na autosalóne v Paríži prinesie nové Sorento, to bude určite hlavnou hviezdou expozície medzi sériovými autami. A zatieni rovno dva modely, ktoré prešli modernizáciou a okrem iného aj jeden s novým pohonným ústrojenstvom.

Kia Rio

Paríž nie je Rio de Janeiro, ktoré by sa na predstavenie nového Ria hodilo aspoň názvom viac. Ale na najväčšej jesennej akcii vo Francúzsku príde nová tvár malého auta. Teda nová kompletne nebude, ponúkne inú masku s tým tigrím nosom, ako tvar automobilka označuje, nové hmlovky a najmä zmenené tvary hliníkových diskov. Tie budú mať rozmer 15 až 17 palcov. Ku všetkému zvonka pribudnú dve farby, žltá Digital Yellow a modrá Urban Blue. Vo vnútri sa objavia chrómové lemy otvorov klimatizácie a navigačný systém s rýchlejšími kalkuláciami trás. Príchod na trh je naplánovaný v začiatkom roka 2015.

Kia Venga

Druhý inovovaný model má s Riom niečo spoločné. A väčší model rovnako získal tigrí nos a logo presunuté na kapotu. LED denné svetlá tiež zmenili svoju pozíciu a rovnako LED využívajú aj zadné svetlomety. Disky s priemerom 16-17 palcov získali nový dizajn, podobne ako pri malom hatchbacku. Tiež rovnako vnútri pribudol sedempalcový systém navigácie a všetky lesklé časti sú tmavšie. Motory ostali rovnaké a auto tiež príde na trh začiatkom roka.

Kia Optima T-Hybrid

Kia Optima príde do hlavného mesta Francúzska s novým pohonným ústrojenstvom. Teda agregát 1,7 CRDi je už známy dlhšie, ale doteraz nebol nikdy spojený s elektromotorom. Kia vraví, že systém dokáže v nízkych rýchlostiach poháňať auto a pri brzdení sa dobiť. Nevyužíva Li-Ion batérie, ale oloveno-uhlíkové, pretože nepotrebujú také chladenie. Zníženie spotreby predstavuje 15-20 percent.