GTA Spano – Niečo pre skúsených toreádorov

Španieli sú veľmi temperamentný národ a preto niet divu, že obľubujú divoké zábavy, akou sú napríklad ich slávne býčie zápasy.

Je preto celkom počudovania hodné, že krajina s takto horkokrvnými obyvateľmi až doteraz nepostavila žiaden superšport. Áno, GTA Spano, ktoré vidíte na obrázkoch z práve prebiehajúceho autosalónu v Ženeve, je prvým superšportom zo Španielska.

Jeho vývoj trval až päť rokov a ako koncept bol v Ženeve predstavený už minulý rok. Auto na obrázkoch však už nie je koncept, ale reálny model, ktorý sa s určitosťou dostane do sériovej výroby. Aj keď, výstižnejšie je asi slovo malosériovej, keďže v pláne je produkcia iba 99 kusov.

Na to, že sa jedná, v rámci krajiny svojho pôvodu, o nováčika, budia jeho technické údaje značný rešpekt. Veď, posúďte sami,  hodnoty ako 611kW/ 831 koní a 960 Nm znejú dosť hrozivo. Presne toľko totiž vyprodukuje jeho 8,3 litrový desaťvalec, posielajúci túto masívnu porciu sily na zadné kolesá prostredníctvom 7 stupňovej sekvenčnej prevodovky. Pre fajnšmekrov bude k dispozícií aj manuál. Tlieskame! Vďaka veľkej miere použitia karbónu váži auto iba 1350 kg, čo v kombinácií s výkonom pohonnej jednotky znamená, že katapultácia z 0 na 100 km/h trvá iba 2,9 sekundy.

A ak vás zaujíma cena tejto beštie, tak vedzte, že tá zatiaľ oznámená nebola.