GoPro HD Hero2 ku Focusu ST!

Je to tak. Ku každému Fordu Focus ST dostane zákazník akčnú kameru GoPro HD Hero2 vo verzii Motorsport. Motosport je logický, pretože obsahuje upevnenia na karosériu a vodotesný obal. Má to však niekoľko háčikov.

Prvým najpodstatnejším je fakt, že akcia zachvátila iba US and A. Na druhú stranu, auto samotné tam stojí 24 495 dolárov. V preklade, teda prepočte to je 18 506 eur. Ešte raz a pomaly, osemnásťtisíc päťstošesť eur. To je nechutne málo. Starší model stál na starom kontinente skoro 27000. Samozrejme eur.

K tomu sa dá priplatiť balík obsahujúci veľmi dobré Recaro sedadlá s polokoženým poťahom a rádiom Sony. Za 2385 dolárov (1801 eur). Ďalších 495 USD (374 €) padne na oranžovú metalízu Tangerine Scream a nič viac autu nechýba. Suma sumárum aj s GoPro 20 681 eur. V Európe to bude minimálne o sedemtisíc viac a bez kamery.

Druhým háčikom akcie GoPro je obmedzený počet. Dostane ju iba prvých tisíc zákazníkov. Ostatní si ju budú musieť kúpiť za neuveriteľných 299,99 doláru. Napadá tu slogan z prechodu zo slovenskej koruny na eurá: Meníme menu nie cenu. V oboch prípadoch asi len zobrali sumu v dolároch a iba prepísali na eurá.

Nové ST má o jeden valec a pol litra objemu menej ako predchodca, takže si vystačí s prepĺňanými štyrmi valcami a objemom dvoch litrov. Aj tak z toho dostáva slušných 188 kW (255 k) a 366 Nm.

Mimochodom, na test nového Fordu Focus tretej generácie, aj keď nie ST sa môžete tešiť už túto sobotu (5.5.12).