Video – Karavan do terénu

Priechodnosť je u klasických karavanov druhoradá. V prvom rade poskytujú komfort a relatívne nízku spotrebu na cestách. Nájdu sa však jedinci, ktorí radi aj terén.

Pre tých austrálska firma EarthCruiser ponúka riešenie. Podvozok k dielu poskytlo Mitsubishi Fuso Canter, ktoré sa dá v niektorých verziách kúpiť aj u nás. Nadstavba už je dielom firmy samotnej. Na plošinu s pohonom 4×4 a patričnou priechodnosťou umiestnili box, ktorý poskytuje miesto pre pár osôb.

Výška vnútri je rozdielna pri kempovaní a pri jazde samotnej. Môže za to zasúvanie vrchnej časti. Ak je schovaná vojde celý karavan do kontajneru, čo uľahčuje medzikontinentálne dobrodružstvá. Jednoducho prejdete autom niekam ďaleko, tam ho dáte do kontajnera, pošlete domov loďou a vy odletíte preč. Jediným, čo nás v tomto prípade zaráža je presnosť s akou auto do kontajnera vlezie. Aby sa náhodou nestalo, že vodič nebude môcť žiadnym spôsobom vystúpiť. Alebo by mohlo byť problémom hrkanie, pri ktorom by auto narážalo do stien kontajnera.

Sieťková nadstavba je ale skôr do teplejších miest sveta… Video obsahuje aj špecifický austrálsky prízvuk anglického jazyka.

Ak by však nastala vzbura zombie, tak sú určité verzie tohto dopravného prostriedku skoro ideálnym spoločníkom.