Exkluzívny Lotus Esprit ako pocta Sennovi

Ak ste ešte nepočuli o nemeckej firme Cam Shaft, tak vedzte, že sa jedná špecialistov v oblasti obliepania áut do všemožných druhov fólií.
Na tom samotnom by nebolo nič až tak zaujímavé, ovšem ich najnovší výtvor, Lotus Esprit v legendárnych farbách John Player Special, rozhodne zaujímavý je. Za celým týmto nápadom je uctenie si pamiatky na Ayrtona Sennu, ktorý tragicky zahynul 1.mája 1994 na okruhu Imola. Práve tieto polepy totiž Senna vozil na svojom monoposte Renault 97T v sezóne 1986.
Treba však podotknúť, že spoločnosť Cam Shaft sa okrem dizajnu zameriava aj na technické úpravy svojich výtvorov. Tento Esprit, ktorý je vybavený, dvoma turbami preplňovaným, osemvalcom, ktorého výkon v sérií predstavuje 261kW/350 koní a 400Nm sa podarilo posilniť až o viac než 100 koní. Vďaka úprave riadiacej jednotky, turba a chladiaceho systému sa tak hodnota jeho výkonu zvýšila na 362kW/485 koní, čo mu pri hmotnosti 1380kg umožní došprintotvať na stovku za 4,3 sekundy. Bez zmien nezostala ani prevodovka, klasický 5 stupňový manuál bol nahradený tzv. “dog-boxom“ s jedným stupňom naviac oproti sérií. Štvorpiestové brzdy od firmy AP Racing sú taktiež súčasťou tohto tuningového paketu.
Čo dodať, skrátka skvostné!