Géčko od Mercedesu pre rok 2025

Mercedes G má tradíciu. Ale ani to nebráni dizajnérom navrhovať, ako by malo auto vyzerať v budúcnosti. Nie každý to vidí tak, ako my. Že G-class a Defender majú zostať rovnaké až do konca sveta.

Štúdia, ako by drsný off-road od Mercedesu mal vyzerať o 13 rokov sa predstaví v dizajnovej súťaži autosalónu v Los Angeles. Vozidlo s názvom Ener-G-Force je navrhnuté, tak aby sa dostalo skoro kamkoľvek rýchlo a na alternatívne pohony. Policajná verzia by mala profitovať z malých okien, takže posádka bude ako v tanku. A zase obrovské kolesá sa vyškriabu kam bude treba.

Civilná verzia bude mať inú mriežku chladiča obsahujúcu LED svetlá. Odkaz na korene sa dá nájsť na blatníkoch. Na ich vrchu budú smerovky a pozičné svetlá ako pripomienka terajšieho Géčka.

Tie alternatívne zdroje a prístupy spôsobili, že koncept Ener-G-Force dokáže uskladniť recyklovanú vodu v strešných zásobníkoch. Že načo? Zo zásobníkov ide do hydro-tech konvertora, ktorý transformuje obnoviteľné prírodné zdroje na vodík potrebný do palivových článkov. Celkový dojazd auta sa vďaka tomu dostal na 800 kilometrov. Pekná hodnota.

Na aute vidno inšpiráciu niektorými americkými autami. Nie je to nič prekvapivé, keďže strhnutie plachty sa uskutoční v LA. Nám sa páči, ale ak sa niekedy bude vyrábať, tak nech aspoň G trieda Professional ostane taká, ako ju poznáme teraz.