Ford Ranger Platinum chce ponúknuť luxus, ktorý pick-upy nemali

Automobilka Ford pripravila ďalšiu verziu svojho modelu Ranger. Je ňou alternatíva označená ako Ranger Platinum a bude luxusnou možnosťou vo výbere najširšej palety výbav zo všetkých pick-upov u nás. Prinesie luxus, ktorý zatiaľ európske pick-upy nemali a len zďaleka sa mu priblížila predchádzajúca generácia Volkswagenu Amarok vo verzii Aventura.

Nový Ranger Platinum ponúkne nielen špeciálne disky s priemerom 20 palcov a brúseným povrchom, ale prinesie aj zatmavené okná, či LEDkové svetlomety s charakteristickým denným svietením vo forme línie v tvare písmena C a opačného protipólu na spolujazdcove jej strane. Vyzerá to jednoducho ako svietiace uši. Ale dôležitejšie je, že veko ložnej plochy, či skôr sklápacia forma dverí bude mať soft close. Takže nie iba BMW a Mercedesy, ale aj Ford bude mať soft close dovieranie. Jemné dovretie bude kontrastom s masívnym trieskaním štandardnými dverami ostatných pick-upov.

Interiér sa tiež bude niesť v luxusnom štýle a ak nebudeme hovoriť o displejoch a infotainmente, tak najzaujímavejšie budú sedadlá s elektrickým nastavením 10 smermi, či skôr s 10 atribútmi a čalúnením kožou. Tieto sedadlá budú mať aj ventilovanie a vyhrievanie, pre každé ročné obdobie.

Pohon veľkého pick-upu bude tiež zaujímavý. Ranger Platinum bude mať štandardne motor V6 s objemom 3 litre a spaľovaním nafty. Prepĺňanie je samozrejmosťou, ale samozrejmosťou je aj prevodovka s 10 automaticky radenými stupňami. V základnej výbave bude aj full time pohon všetkých 4 kolies, ktorý bude mať samozrejme rôzne funkcie. Popri Raptore to bude ďalšia alternatíva zvyšujúca imidž Rangeru a odkazujúca na americkú ponuku Fordu v tomto segmente. Platinum je za veľkou mlákou naozaj obľúbenou výbavou, ktorá prináša luxus aj do modelu F-150.

Ford oznámil, že začiatok predaja tohto modelu bude vo februári popri všetkých ostatných verziách Rangeru. Naraz sa tak dočkáme aj Raptora, aj verzie Ranger Platinum, ale aj štandardnejších alternatív. Rozhodne sa máme na čo tešiť. A už je len na vás, či to bude Raptor, alebo Platinum.