Ford Mustang prinesie aj na Slovensko špeciálnu sériu California Special

Ford Mustang je jeden z mala športových muscle cars, ktoré sú oficiálne distribuované na Slovensku. Aktuálne je v ponuke štandard a verzia Mach 1. K nim sa aktuálne pridáva aj ďalšia legenda, California Special. Bude prvýkrát dostupná nielen v Európe, ale aj na Slovensku.

Ak ste už videli California Special v ponuke jazdených vozidiel, tak to preto, že aj tu fungujú stále individuálne dovozy zo zahraničia, najmä z USA. Nová verzia, dostupná od 57 990 € bude mať niekoľko prvkov vylepšujúcich aerodynamiku. Teda hlavným prvkom na tento účel bude predný spojler nárazníka a chladeniu zase pomôžu zmenené tvary nasávacích otvorov.

Oproti štandardnému Mustangu bude mať California Special teda zmenený predný naraznik a štandardne 19-palcové disky kolies ľahkej zliatiny so sivou farbou Carbonized Grey. Pre model bude špecifická aj maska chladiča. Pre California Special budú špecifické aj polepy na boku karosérie s nápisom GT/CS. Každému je teda jasné, že prvá časť hovorí o motore, druhá o Counter Strike. Nie, o tom, že to je California Special. Rovnako o príslušnosti k špeciálnej sérii hovorí aj zadné logo v kruhu.

Interiér dostane tiež niekoľko zaujímavosti. Štandardne bude čierne čalúnenie s červeným prežívaním na ventilovaných sedačkách a prístrojový panel získa nové obloženie Karbon Hex. Vnútri bude tiež niekoľko pripomienok, že toto nie je bežný Mustang. Na sedadlách bude spomenutá skratka, rovnako ako aj na štítku miesto nápisu Since 1955.

Obdobne ako je to pri ostatných verziách Mustangu, bude mať aj California Special výhradne atmosférický päťlitrový osemvalec. Ten ponúkne výkon 331 kW, alebo 450 k, podľa toho ktoré jednotky uprednostňujete. Ford pre tento motor používa buď 6-stupňový manuál, alebo 10-stupňový automat. S manuálom dokáže California Special vyštartovať na stovku za 4,8 s a s automatom, na rovnakú rýchlosť, stačí 4,5 s.

To, čo bude kontrastom oproti verzii Mach 1 je ponuka karosérií. California Special bude dostupná výhradne s možnosťou otvárateľnej strechy ako kabrio. Na výber bude 9 farieb karosérie, ktoré by mali byť v kontraste so skladacou plátennou strechou. Ak by ste chceli vedieť, tak skladanie strechy trvá iba 8 sekúnd.