Ford Explorer XLT s malými vylepšeniami vizáže

Legendárny model Explorer od Fordu v poslednej dobe bojuje s klesajúcimi číslami predaja. Automobilka sa tak rozhodla konať a pre prilákanie väčšieho množstva zákazníkov bude verzia XLT pre rok 2021 vyzerať o niečo lepšíe. Dostala totiž nový, športovo vyzerajúci balík.

Ide o čisto vizuálne vylepšenia, technika pod kapotou zostáva úplne nezmenená. Explorer XLT dostane nové 20″ kolesá v šedej farbe Carbonized, ktorá korešponduje aj s prednou maskou. Pre lepšiu ochranu podvozka je tu ochranná lyžina a taktiež nárazník má čierne oplastovanie so šedým spodkom. Zadnému nárazníku zasa dominuje dvojica chrómových výfukov lemovaných šedým plastom. V kabíne tiež nečakajte žiadne funkčné zmeny, ale iba dvojfarebné sedadlá s kontrastným prešívaním, rovnako ako prístrojovú dosku a výplne dverí.

Zaujímavosťou je, že športová verzia ST, ktorá stojí nad XLT, tvorí až 20% všetkých predaných Explorerov. Dôvod možno hľadať aj v početnej mladej klientele. Zákazníci vo veku od 18 do 35 rokov tvoria približne 18% podiel. Veľké SUV ale aj tak láka hlavne zákazníkov vo veku 36-55 rokov. Aby sme nezabudli, dostupnosť spomínaného nového balíka pre verziu XLT sa datuje do tohto leta a bude súčasťou modelového roku 2021.