BMW X5 a X6 s novým mild-hybridom xDrive40d

Pre zákazníkov, ktorí poškuľujú po novej X5 či X6 si BMW pripravilo novú motorizáciu v podobe mild-hybridu. Táto pohonná jednotka sa bude označovať ako xDrive40d.

Ide o trojlitrový šesťvalcový diesel s dvoma turbami, ktorý produkuje veľmi dôstojných 335 koní a 700Nm krútiaceho momentu. K tomu sa pridá 11 koňový mild-hybrid systém, ktorý vie motor podporiť v prípade potreby. Napríklad v situáciách, kedy je treba prudko zrýchľovať. Srdcom tohto elektromotora je 48 voltová batéria. Obe veľké SUV s týmto novým motorom dokážu na stovku vystreliť za 5,5 sekundy, čo je naozaj slušná hodnota. Obe verzie sú kombinované s osemstupňovým automatom Steptronic. Nový motor je o to zaujímavejší, že je iba o 59 koní slabší než najbrutálnejšia varianta X5 M50d. Šepká sa, že práve táto verzia už nebude dlho v produkcii, kvôli prílišnej komplikovanosti a nákladnosti výroby. Práve verzia xDrive40d by sa teda mohla ocitnúť na vrchole ponuky.

Cenovku tejto novej motorizácie zatiaľ nepoznáme, vieme si ju ale približne odvodiť. Spomínaná verzia X5 M50d sa aktuálne predáva za 94 600 €, táto verzia teda bude celkom určite lacnejšia. O koľko presne sa dozvieme už čoskoro, keďže nová motorizácia xDrive40d by sa mala začať predávať v máji tohto roka.