Facelift pridá Volvu V40 Thorove kladivo

Volvo si do Ženevy chystá, okrem V90, aj facelift malého modelu V40. Je predsa najpredávanejším modelom značky v Európe, tak mu pozornosť venovať treba. A Volvo je celkom tradičnou automobilkou, ktorá nevymýšľa predstavovanie na výstavách kompletne iných produktov, že Ford (Kuga).

Najväčšia zmena je samozrejme vpredu, kde svetlá dostali denné svietenie LEDkami v tvare Thorovho kladiva. Ak by ste nevedeli, tak Thor je germánsky boh hromu, blesku a rozumu. To by ale mali byť svetlá laserové, veď blesky, laserové lúče. Tak nič…

Na niektorých trhoch bude mať V40 po facelifte v štandarde Full LED predné svetlá. Menej výrazné sú nové tvary masiek chladiča, či päť nových farieb. Pribudne modrá Amazon, modrá Denim, modrá Bursting, modrá Mussel a béžová Luminous Sand. Nejako veľa modrých, že? A to vo vzorkovníku pár odtieňov figurovalo už doteraz.

Nové poťahy sú pri facelifte väčšinou, ale V40 pribudne možnosť čierneho čalúnenia stropu, vôbec po prvýkrát.

V40 je čistejšia vďaka novým filtrom a motor D2, čo je dvojliter na naftu s výkonom 84 kW (115 k) prešiel revíziou. Po nej vypúšťa len 89 gramov CO2 na kilometer. Predaj sa spustí hneď po autosalóne, veď na čo by mal čakať.

Zaráža nás, že Volvo tvrdilo, že dizajn série 90 (S90, V90, XC90) je unikátny a nebude použitý na ostatných modelových radoch. A tadá! Na V40 sú podobné svetlá. Zmeny sa prejavia aj na odolnejšie vyzerajúcom V40 Cross Country. Na druhú stranu, sú celkom pekné.