Citroën C4 Cactus sa odvezie na vlne Rip Curl

Citroën C4 Cactus na cestách stále nie je bežným zjavom. Ale jedinečnosť mu nemožno uprieť. Určite nie ani v novej edícii Rip Curl pripravenej pre autosalón v Ženeve. Nebude len konceptom, ale pretaví sa do sériovej výroby.

Rip Curl je značka oblečenia, surferského väčšinou. A rovnaká téma je aj na Cactuse. Má viacero miest s typickou grafikou Rip Curl, biele spätné zrkadlá a biele lišty na streche. Sedemnásťpalcové zliatinové disky vychádzajú zo súčasnej ponuky, čiže nie sú špecifické pre model.

V ponuke bude s piatimi farbami, červenou, sivou, perleťovou bielou, čiernou a hnedou. Vraj má pribudnúť aj exkluzívna modrá Baltic, ale to až neskôr, v priebehu roka. Vnútro ozvláštni oranžové prešívanie sivých poťahov sedadiel a nové koberčeky.

Z pohľadu pohonnej jednotky bude výber obmedzený na vrchol v benzínovom aj naftovom spektre. Zelené pištole na pumpe bude favorizovať PureTech 110 (81 kW/110 k) a čierne BlueHDi 100 (74 kW/100 k). Kombinácia s automatom nebude, lebo by nemal kde mať ovládanie.

Miesto pred radiacou pákou si privlastní nový systém Grip Control. Bude fungovať v režimoch Standard, Sand, Off-Road, Snow a ESP Off. V podstate prispôsobí pribrzďovanie kolies zvolenému podkladu.

V predaji sa Cactus Rip Curl ocitne už do polovice roka. A má oranžové bezpečnostné pásy!

Zatiaľ si pozrite testy:

Cactus PureTech 110

Cactus PureTech 82

Cactus BlueHDi 92